Зміст:
- L-образна форма
- П-образна форма
- Лінійна кухня
- Острівна і півострівна кухні
- Паралельна кухня (дворядна)
- Кухні у стилі модерн
- Кухні у стилі Прованс
- Кухні у класичному стилі
- Кухня в стилі Шеббі шик
- Кухня в стилі арт-деко
- Кухня в стилі лофт
- Середземноморський стиль кухні
- Дизайн по-східному
- Кухня в стилі кафе
- Кухня в стилі еко
- Кухня в стилі кантрі
- Кухня у скандинавському стилі
- Глянцева або матова кухня
Плануємо кухню самостійно: дизайн та стиль
Ви можете самостійно спланувати кухню вашої мрії! Погодьтеся, що це якраз те місце в будинку, яке має повністю і цілком бути комфортним для всіх членів сім'ї.
L-образна форма
Така розстановка хороша тим, що допомагає розділити приміщення на функціональні зони. При цьому, ніщо не буде заважати вільному переміщенню і головне - Ви задієте кут. Таке планування дозволить розміститися відразу двом кулінарам за робочою поверхнею, при цьому ніяк не заважаючи один одному. Цей варіант відмінно підійде для кухонь, чия форма наближена до квадрату.
П-образна форма кухонного гарнітура
Цей спосіб добре підійде для досить просторих кухонь. Він допоможе розмістити велику кількість техніки, робочих поверхонь і систем зберігання. Щоб таким гарнітуром було зручно користуватися, довжина його паралельних ліній повинна бути не менше 1 м і не більше 2 м. При цьому, сполучна зона не повинна виходити за позначку в 2,5 м.
Лінійна кухня
Найкращий варіант для маленької кухні - лінійний гарнітур. Ідеально підходить для приміщень від 6 до 12 кв.м. При цьому, у Вас буде достатньо місця для готування. Бажано розташовувати функціональні предмети в такій послідовності: холодильник, робоча поверхня, мийка, ще одна робоча поверхня і плита. Запам'ятайте, що плита не повинна знаходиться близько холодильника, щоб не створювати пожежонебезпечних ситуацій.
Острівна і півострівна кухні
Даний варіант підходить для приміщень площею від 20 кв.м. Для невеликої кухні він уже не підійде. У традиційній острівної плануванні, на середину виноситься стіл з мийкою або плитою, а в півострівний - барна стійка. Само собою, функціональні можливості центру кухні визначаєте саме Ви. Оптимальний варіант для робочої зони - від 1 м (сторона квадрата). Півострів зазвичай складається з двох або трьох модулів з шириною близько 60 см, його довжина при цьому становить від 120 до 180 см.
Паралельна кухня (дворядна)
Це один з найбільш доречних варіантів максимально ефективно використовувати витягнуте і вузьке приміщення. В цьому випадку, модулі та побутова техніка розташовуються близько двох, паралельних один одному стін. Підходить для площі не менше 9 кв.м, ширина при цьому повинна складати близько 2,5 - 3 м. Подбайте про те, щоб після установки кухонного гарнітура в проході залишалося достатньо місця для вільного пересування, бажано коло 1 м.
Можна розмістити плиту і раковину на одній лінії, а холодильник - на інший. Ще один зручний варіант - холодильник і раковина на лівій стороні, а праворуч - плита і обробний стіл. Знову ж, остаточне рішення залишається за Вами, головне, дотримуватися всіх правил техніки безпеки на кухні.
Зверніть увагу!
Перед тим, як визначитися з остаточним планом Вашого майбутнього гарнітура для кухні, потрібно врахувати ряд важливих моментів. Відповіді на наведені нижче питання допоможуть Вам зрозуміти, як максимально ефективно можна використовувати метраж.
• Чи потрібен капітальний ремонт? Якщо так, то робити заміри для майбутньої покупки потрібно після нього.
• Вважається, що така корпусні меблі не повинна займати більше 20% від всієї площі приміщення. Тому потрібно ретельно прорахувати розмір всіх модулів.
• Яку техніку Ви плануєте розмістити? Де саме Ви буде її встановлювати? Можливо, буде потрібно перенесення розеток або труб. Про це потрібно подбати заздалегідь.
• Скільки Вам потрібно місця для зберігання всіляких предметів домашнього вжитку? Поміститься все це в звичайні шафки? Якщо не впевнені, то краще придбайте додаткові пенали або полки, зайвими вони точно не будуть.
• Продумайте розташування обідньої зони. Якщо метраж обмежений, можливо, варто задуматися про придбання розкладного столу.
• Чи плануєте Ви задіяти кути? Якщо так, то обов'язково виміряйте їх.
Пам'ятайте, що кухня повинна Вам подобатися, вона повинна радувати Вас своїм комфортом і допомагати максимально швидко і ефективно справлятися з домашніми справами.
Усе про стилі кухонь
Різноманітність кухонь не може не дивувати. Вони відрізняються не тільки за розміром, кількістю складових частин, а й за стилями. Хочете кухонний гарнітур Прованс? Або може бути ви віддаєте перевагу класиці? Сьогодні можна вибрати абсолютно будь-який варіант. Давайте докладніше розглянемо найпопулярніші стилі оформлень кухонь.
Кухні у стилі модерн
Цей стиль припаде до душі сильним і впевненим у собі користувачам, тим, які ставлять комфорт і практичність на чолі всього. Зазвичай, цей стиль сприймається двояко. З одного боку, мод словом «модерн» мається на увазі «сучасний». А з іншого - те саме напрям в живописі і мистецтві, яке побачило світ більше ніж 30 років тому. Але ми поговоримо про першу інтерпретаціюданого терміна.
Характерні риси кухні Модерн:
• Лаконічність
• Стиль
• Відсутність зайвих деталей
• Практичність
• Прямі геометричні форми
Ви легко зможете дізнатися такі моделі по фото. Зазвичай, вони виконані на основі двох контрастних насичених відтінків. Відразу помітні виразні деталі, чітка лінія дизайну і строгість форм.
Кухні у стилі Прованс
Легкість, простота, комфорт - саме з цими словами асоціюється даний стиль. Пастельні тони, цікавий дизайн, вишуканість (позбавлена химерності) фасадів і часто наявність квіткового орнаменту найкраще описують такі кухні. При цьому, тональність фасадів і корпусу може бути досить насиченою, але не яскравою.
Характерні риси:
• Приглушені, пастельні тони (відтінки голубого, синього, бежевого, молочного, оливкового, зеленого і білого)
• Фрезерування, патина або квітковий орнамент на фасаді
• Цікавий дизайн, що не перевантажує собою приміщення
• Фільонки або вставки зі скла
• Прованс підходить і для великих, і для маленьких кухонь
Подивіться на фото. Кухня Прованс буквально «дихає» затишком і простотою, але одночасно з цим, залишається дуже елегантною. У ній є декоративні елементи, але вони не переймають на себе багато уваги. Такий стиль підійде для користувачів, які хочуть наповнити кухню атмосферою теплого домашнього вогнища, який цінують комфорт і практичність.
Кухні у класичному стилі
Цей стиль ідеально підійде для користувачів, які не можуть визначитися, яку ж кухню їм вибрати. Класика має на увазі наявність високих стель, досить вільного місця і світла. Але прогрес не стоїть на місці. Виробники можуть виготовити цілком компактний гарнітур для маленької кухні. Такий стиль буде доречний не залежно від ступеня освітленості приміщення і його розмірів.
Характерні риси:
• Фасади, що імітують натуральну деревину
• Виражені фрезеровані візерунки
• Колірна палітра, що імітує колір різних сортів дерева
• Комфорт у використанні
• Шляхетний стиль
Якщо Ви не знаєте, який кухонний гарнітур вибрати, але в будь-якому випадку хочете, щоб він і виглядав добре, і був зручний у використанні, то звертайте увагу саме на класику. Ви не пошкодуєте про свій вибір. Вам не набридне з часом його зовнішній вигляд, а гості будуть просто в захваті. Особливо доречний такий варіант буде в тому випадку, якщо у Вас обідня зона сполучена з вітальнею.
Кухня в стилі Шеббі шик
Стиль Шеббі шик (перекладається як «потертий шик») був придуманий в 80-их роках англійкою Рейчел Ешвіль. Дизайнер поєднала в інтер'єрі естетику вікторіанської епохи, сучасну практичність і любов до меблів з барахолки.
- Не треба робити ремонт, якщо на вашій кухні:
- трохи потріскані штукатурка на стелі і фарба на стінах;
- потертий старий паркет;
- місцями тріснута плитка на підлозі або в фартусі гарнітура;
- шпалери ніжних пастельних або стриманих тонів, шпалери в квіточку або з класичним рослинним візерунком.
Пол на кухні в стилі Шеббі шик повинен бути не головним елементом декору, а фоном для інтер'єру. Тому головне, щоб він був зносостійким, а колір підійде будь-який світлий або натуральний коричневий, як холодних сірих, так і теплих тонів.
Самий безпрограшний колір гарнітура - білий, або стриманих тонів - бежевого і сірого, любителів яскравих кольорів порадує гарнітур рожевого або блакитного кольору.
Фартухи гарнітурів можуть бути з будь-яких матеріалів або матеріалів, гідно їх імітують. Найпростіший і популярний варіант - біла глянсова або матова керамічна плитка, що імітує цегляну кладку.
Кухня в стилі арт-деко
Ар-деко любить симетрію, строгі або, навпаки, плавні обтічні лінії, дорогі і екзотичні матеріали, анімалістичні принти, метали, камінь, дзеркала, масивні люстри. Хочете уявити собі інтер'єр в стилі арт-деко? Згадайте фільм «Великий Гетсбі».
Для дизайну інтер'єру в цьому стилі характерно наступне:
- Змішання декоративних мотивів Античності, Африки та Єгипту, Китаю і Японії з європейськими традиціями;
- Функціональність і практичність разом з підкресленою розкішшю;
- Геометричність візерунків і дизайнерських рішень: смуги, трапеції, ступені, зигзаги, криві лінії;
- Графічність: рамки і контури є основою стилеобразования, геометрія панує як в оформленні меблів, так і в оздобленні стін, підлоги, стелі, декоративні елементи. Стиль арт-деко - це стиль для тих, хто цінує вишукану розкіш, оригінальність і в той же час комфорт і функціональність.
Розкішний інтер'єр кухні в стилі арт-деко має на увазі великий простір, в якому досить місця для складного текстилю та декору, ошатною обробки і меблів. Тому найефектніше стиль арт-деко реалізується в просторих кухнях з островом, кухнях, суміщених з їдальні або вітальні.
І на маленькій кухні, і в скромній кухні-вітальні в квартирі-студії можна реалізувати ідеї дизайну в дусі епохи джазу. В цьому випадку в інтер'єрі повинні домінувати світлі нейтральні тони, декор потрібно використовувати в міру, а для візуального збільшення простору можна використовувати дзеркала - найвідоміший атрибут стилю арт деко.
Кухня в стилі лофт
Уже кілька сезонів лофт любимо усіма шанувальниками сучасних і фотогенічних дизайнів, що нагадують фабрики і склади. В даному випадку використовуємо:
- Груба цегла рідного кольору або пофарбований матовою фарбою;
- Бетон;
- Лампи Едісона, гірлянди на чорних шнурах;
- Балки на стелі;
- Труби й проведення (їх потрібно просто залишити на увазі);
- склоблоки;
- Фактурне дерево;
- Метали.
Класичний лофт передбачає максимум простору і мінімум перегородок, проте потрібного ефекту можна домогтися і на невеликих кухнях. Головне - правильно вибрати меблі, вона повинна бути максимально лаконічною, легка брутальність вітається. Від традиційних гарнітурів можна сміливо відмовитися, замінивши їх відкритими полицями. Обідня зона часто представленадобротним масивним столом або барной стійкою - ці предмети інтер'єру виступають в якості зонування приміщення. Дизайн може будуватися на плавний перехід відтінків або на різкому контрасті.
4 головні особливості стилю
- Знакову відмінність - це поєднання суперсучасних матеріалів з відреставрованими статями, цегляною кладкою і грубої штукатуркою на стінах, трубами «на увазі». Злиття нового і старого тут виглядає як ніде гармонійно.
- Високі стелі, що задають тон простору. Відмінно впишеться ремонт в дусі Лофт, наприклад, в квартиру в «сталінці», в дореволюційному будинку або в новобудові з індивідуальним плануванням і високими (бажано навіть височенними!) Стелями.
- Приміщення використовується на зони, а не кімнати: за допомогою меблів, кольору або освітлення простір ділиться за функціональним призначенням. Вітальня найчастіше є продовженням кухні, і може трохи відрізнятися колірним оформленням.
- Нестандартні предмети декору, що нагадують про «заводському» походження приміщення, тут будуть виглядати дуже до речі.
Меблі в стилі Лофт можуть бути як нарочито сучасної, так і мати наліт антикварного - на контрастах цей стиль і тримається. Мало де можна поєднати різні фактури і матеріали, і кухня в стилі Лофт - відмінний плацдарм для цього. Погляньте на наступні фото: глянці.
Середземноморський стиль кухні
Від кухні в середземноморському стилі так і віє солоним морським бризом, а в повітрі витає аромат пишної рослинності. На формування цього напрямку в інтер'єрі вплинули відразу кілька народів, які проживають на морському узбережжі. Саме це зробило його неповторним і таким привабливим.
Кухня в середземноморському стилі повністю позбавленарозкоші і химерності, тому меблі для такого приміщення варто вибирати простувато, але функціональну і добротну. Особливе місце в приміщенні (можливо в його центрі) виділяють для обіднього столу. Особливий дух зможе передати зістарені меблі з ефектом патини.
Оздоблення приміщення найчастіше нарочито недбала. Це може бути фактурна штукатурка, облицювальна плитка, фарба і мозаїка. Причому досить часто ці варіанти чудово уживаються один з одним. Варіант для підлогового покриття - плитка.
Залежно від напрямку стилю змінюється і колірна палітра кухні:
- грецьке напрямок повно холодними фарбами моря (смарагдовим, бірюзовим, насиченим синім);
- в італійському перебігу застосовується тепла палітра (рожево-червоний, теракотовий, помаранчевий, охра).
Дизайн по-східному
Інтер'єр кухні в східному стилі - зразок лаконічності і функціональності. Такі характеристики можна віднести до дизайну всіх східних країн, в тому числі: японському; китайському; індійському; арабському. Сьогодні європейці рідко застосовують таке оформлення в чистому вигляді, проте навіть кілька елементів в кухні зможуть перетворити приміщення і вдихнути в нього колорит іншої культури.
- У всіх напрямків східного інтер'єру присутні деякі спільні риси. Серед них:
- мінімум меблів і більше вільного місця (прилади вбудовуються в гарнітур);
- гарнітури виконуються з закритими непрозорими дверцятами (якщо присутній скло, то воно матове);
- кухонний простір має чіткий розподіл на обідню і робочу зону (для цього використовуються мобільні перегородки);
- як в меблів, так і в обробці приміщення використовуються природні матеріали: дерево, ротанг, камінь, скло.
Однак існують і суттєві відмінності.
- Китайський і японський інтер'єр багато в чому схожі між собою, вони характеризується строгими лініями, відсутністю килимів і максимально лаконічній обстановкою. Віконні отвори декоруються жалюзі (в ідеалі лляними або бамбуковими). Інтер'єр китайського напрямку представлений в білому, оливковій, жовтому, кораловому і пріпиленний червоному відтінку. Колірна гамма для японської кухні, навпаки, наповнена відтінками жовтого, зеленого і бежевого кольорів.
- Арабська і індійська обстановка пашить багатоцвіттям, при цьому зроблений вибір на користь м'яких округлих ліній, достатку килимів та інших елементів розкоші.
- Надихайтеся вашими улюбленими затишними кафе і збирайте інтер'єр кухні по деталях:
- Крейдяна фарба для стін або крейдяний дошка;
- Панелі з імітацією кам'яної кладки;
- Постери в рамах (особливо ретро-постери);
- Барна стійка і / або кавовий столик;
- Шаховий підлогу (якщо вам подобається атмосфера американських кафе 30-х років).
Відкриті полки на кухні не дуже практичні, зате вони точно відповідаю канону стилю бістро, так як нагадують вітрини з випічкою або робоче місце бариста кав'ярні. Зовсім відмовитися від навісних шаф гарнітура можна далеко не на кожній кухні, а ось для пари поличок і рейлінгов на додачу не так вже й складно знайти місце.
У дизайні інтер'єрів, рекламі і елементах фірмового стилю ресторанів і кафе найчастіше використовують кольори, що збуджують апетит: червоний, оранжевий, жовтий, бордовий. Особливо це характерно для американських закусочних 50-х років.
Кухня в стилі еко
Брак єднання з природою можна заповнити за допомогою дизайну інтер'єру. Ваша кухня стане маленьким порталом на лісову галявину, навіть якщо ви живете в звичайній міській хрущовці.
Ось як це зробити:
- Вибрати натуральні матеріали і світлі природні відтінки;
- Використовувати дерево, натуральний камінь, пробку;
- Розмістити на стіні панелі з вертикальним озелененням: це приковує погляд і заспокійлива "жива картина";
- Влаштувати маленький сад або город на підвіконні;
- Прагнути до мінімалізму в обстановці;
- У декорі використовувати дерев'яні спиляти, плетені килимки і меблі.
В облаштуванні кухні в еко-стилі повинні бути використані не тільки натуральні матеріали, а й поновлювані в природі, вдруге перероблені і легко утилізується. Крім того, в ній необхідно створити умови для розумної утилізації побутових відходів, економного споживання води та електрики.
Кухня в еко-стилі повинна бути оформлена в м'яких, природних відтінках. Так інтер'єр вийде легким і повітряним, а краса природних фактур буде помітна більше. Базові кольори, як правило, світлі: білий, світло-сірий, бежевий
В обробці стін кухні слід використовувати не просто екологічні, а й практичні і зносостійкі матеріали. Так, наприклад, паперові шпалери в робочому просторі не проживуть і місяця. Зате стіни можна пофарбувати вододисперсійних фарбою (самий екологічний вид фарб з усіх можливих).
Кухня в стилі кантрі
Кантрі шик підійде тим, хто любить затишок і атмосферу сільського будинку.
Основні характеристики стилю:
- Півні, клітина, горох, квіти та інші пасторальні мотиви;
- Багато текстилю;
- Тепла колірна гамма;
- Натуральні матеріали, основний матеріал - дерево;
- Стельові балки;
- Потерта меблі та оздоблення.
Як в інтер'єрі типової кухні з'єднати шарм сільського побуту і функціональність сучасної міської квартири? Що потрібно обов'язково або бажано врахувати при створенні кухні в стилі кантрі?
- натуральні матеріали в обробці, меблів, текстилі і декорі; доречна легка брутальність, простота, потертість, наліт старовини;
- перевагу природного кольорової палітри без яскравих акцентів і контрастів;
- меблі нібито (або на самом деле) ручної роботи, зшиті, розписані, пов'язані своїми руками або руками бабусі предмети декору;
- в сільському інтер'єрі доречні традиційні орнаменти, візерунки, рослинні і квіткові мотиви, горох і клітина;
- характерна велика кількість кухонного текстилю - скатертин, рушників, серветок, накидок, подушок і т.д. правильні кухні кантрі, як правило, відображають національну самобутність і мотиви народної творчості.
Кухня у скандинавському стилі
Скандинавський стиль не випадково популярний в Росії, адже він так підходить для наших маленьких квартир з недоліком сонячного світла. До того ж, скандинавський інтер'єр досить просто створюється за допомогою сучасної і радянської меблів.
- Основний колір - білий. Додаткові кольори можуть бути будь-якими - як дуже яскравими, так і стриманими, натуральними.
- Меблі та начиння НЕ ошатні, а підкреслено прості, функціональні, легкі.
- Достаток текстилю (в тому числі хутра) і разом з тим мінімалізм в оформленні вікон (від штор можна відмовитися, щоб пустити більше світла).
- Натуральні матеріали (особливо фактурне дерево). Поєднання сучасних меблів з винтажем або ретро-декором.
Якщо кухня у вас об'єднана з вітальнею, то зони можна розмежувати різними колірними рішеннями (при цьому, краще нехай це будуть різні відтінки одного кольору), а об'єднати їх спільними мотивами в декорі, про який мова піде трохи нижче. Потрібно стежити, щоб колір стін контрастував з кольором меблів. Погляньте на поєднання абсолютно білих стін і чорних меблів, - виглядає дуже ефектно і свіжо.
Скандинавський інтер'єр характеризується ще однією невід'ємною частиною - безліччю джерел штучного освітлення. Подбайте не тільки про люстрі, а й про точкових і підлогових світильниках. Якраз світильники і можуть стати тим яскравим кольоровим акцентом, відмінним від білого кольору стін і меблів.
На скандинавської кухні панує строгість і лаконічність форм. Мінімум меблів, і та, що є, носить утилітарний характер навіть у великих просторах. Кухонний гарнітур і обідня група тут будуть з натуральних матеріалів, найчастіше - з дерева, без будь-яких надмірностей. Ручки на гарнітурі прості, металеві або відсутній зовсім. Примітно, що поверхня меблів і техніки часто буває глянцева і тим самим відображає світло - спробувати цей прийом можна на маленькій кухні: глянцеві шафи, хромована техніка і велика кількість металевих поверхонь візуально розширять простір і виглядати будуть сучасно. У скандинавському інтер'єрі столи і стільці зі світлого дерева, причому отримав мінімальну обробку або навпаки, яскравих кольорів.
Глянцева або матова кухня?
Всупереч поширеній думці, глянцева поверхня зовсім проблемка в догляді. Досить пройтися по ній звичайної ганчірочкою з мікрофібри і все, жирних плям або відбитків від пальців, як і не було! І якраз саме це помилка змушує багатьох відмовитися від такої покупки. А даремно, адже глянсова кухня виглядає більш ніж ефектно. І основний її плюс - приголомшлива можливість візуально розширювати простір і робити його світліше. Але ось власникам обідніх зон на південні боку варто зайвий раз замислитися, чи потрібно їм таку кількість світла.
Плюси глянцевого кухонного гарнітура:
• плями не в'їдаються
• Видалити забруднення можна зазвичай ганчірочкою з мікрофібри
• Візуально збільшує приміщення і робить його світліше
• Стильно виглядає
Матова поверхня більш звична для нас. На ній немає відблисків, ми вже знаємо, як її чистити і не переживаємо, з приводу залишених відбитків пальців. Але за своїми зовнішніми характеристиками, це дві радикально різні кухні.
Сподіваємося,що тепер вам буде легше створити кухню своєї мрії. Ви вже знаєте, які бувають кухонні гарнітури, дізналися про популярні стилі и теперь можете сміливо втілювати усі свої бажання у реальність! Є питання щодо планування або виборку кухні? Пишіть, з радістю, доможемо!