Пустота повинна врівноважувати простір, але не переважати над ним. Іншими словами, якщо ви запланували велике приміщення, але не розумієте, як його використовувати, і, відповідно, не можете заповнити його з ладу, це приміщення не буде виглядати гармонійно.
Візьмемо, наприклад, великий передпокій. В тісноті малогабаритних квартир багато хто мріє про той день, коли нарешті зможуть дозволити собі просторий парадний хол. Але чи дійсно в цьому є необхідність? Наскільки функціональним може бути величезний передпокій? Задайте собі ці питання, перш ніж накреслити план. А для тих, хто вже поставив у передпокої містку шафу, необхідні консоль і дзеркало, і все ж отримав в залишку дюжину зайвих метрів, є кілька порад про те, що ж, все-таки, робити з великим передпокоєм.
Використовуйте великогабаритні предмети
Отже, нам треба замаскувати простір, вірніше, порожнечу в ньому. Тому, замість невеликого пуфика, візьміть об'ємну отоманку, дзеркало в солідній рамі, а замість непомітної шафи в колір стін - темний, контрастний, великоваговий, щоб займав більше місця (якщо не за розміром, то візуально).
Залучайте порожнечу в центрі
Якщо ви розставили всі необхідні меблі, а місця все одно багато, як, наприклад, в цьому холі, використовуйте центр кімнати. Посередині дуже добре виглядають невеликі столики для пошти і газет або диванчики тет-а-тет. Перейдіть до пісні, підсвітивши її зверху красивою люстрою і позначивши малюнком на підлозі.
Важливо: Обов'язково продумайте можливі траєкторії пересувань членів сім'ї по холу - для цього доведеться здійснити маленький проект: накресліть на плані лінії, що позначають ваші шляхи. Якщо столик в центрі дійсно ніяк
Якщо центр не можна зробити функціональним, нехай буде смисловим
Для цього потрібно «навантажити» підлогу і стелю за допомогою дизайнерського прийому. Це може бути і контрастна фарбування, і килим з плитки, і навіть справжній килим. Можливо, ви оберете вітраж на стелі, як на цьому фото. Головне, щоб вони працювали разом, і насичували центр простору, якщо не меблями, то обробкою.
Вибирайте фарбу темного, щільного кольору
Поряд з іншими прийомами це допоможе візуально зменшити розміри приміщення.
І не забувайте про світло: приглушене світло бра і настільних ламп вихоплює тільки частина простору, залишаючи багато в тіні, а значить, це теж зіграє нам на руку.
Відвертайте увагу - задавайте ритм
На цьому фото простора вітальня з великою кількістю повітря і порожнечі. Але, завдяки насиченою деталями композиції з комодом, дзеркалом і перегукується з ними малюнком статі, ми починаємо відчувати щось більше, ніж порожнечу: в просторі немов з'являється ритм. Так інтер'єр перетворюється в музику.
Зонування теж може допомогти
Якщо між передпокоєм і решті квартирою немає чітких меж, зону передпокої можна зменшити за допомогою зонування. Продумайте дизайн: використання контрастних матеріалів в обробці підлоги і стін створить подобу окремого приміщення і візуально обмежить простір.
Зробіть з передпокою кімнату
Якщо вона дійсно велика, то чому б і ні? Можна винести сюди книжкову шафу, поставити додаткові крісла і навіть розпивати каву в очікуванні приходу гостей, наприклад.
До того ж, насичення деталями теж робить свою справу - відволікає увагу від розмірів, заповнюючи порожнечу.
Змістіть акцент на підлогу
Активний малюнок підлоги, укупі з парою-трійкою інших помітних штучок, також здатний дещо згладити враження негативного, тобто, порожнього простору.
Створіть кілька точок залучення уваги - направте погляд в потрібному вам напрямку
Ця рада відмінно працює в довгих коридорах, адже вони теж можуть брати свій початок в передпокої. Так ось, якщо помістити кілька акцентів протягом всієї довжини коридору по діагоналі, погляд інтуїтивно буде переходити від одного акценту до іншого, залишаючи поза увагою менш цікаві ділянки.